YERBA MATE

YERBA MATE

To nie tajemnica, że lubię yerbę. Cieszy mnie, że coraz więcej osób w Polsce również ją doceniło. Specjalnie dla Was sprowadzam – moim zdaniem najlepszą – yerba mate prosto z Paragwaju. Jak, skąd, dlaczego? Poczytajcie opowieści o yerbie i Paragwaju w dziale “YERBA MATE“.

Więcej o yerba mate >

MATERO i BOMBILLA

MATERO I BOMBILLA

Yerba mate zacząłem pić w Paragwaju w roku 2000.
Potem przez piętnaście lat wkurzało mnie, że naczynia do yerby sprzedawane w Polsce są zbyt małe, zbyt drogie i ze złego materiału. Wkurzało mnie, że rurki do picia są brzydkie i z byle czego, a powinny być z metali szlachetniejszych niż aluminium czy stal – przecież ja to trzymam w ustach!!!
Pojechałem więc z powrotem do Paragwaju, znalazłem rzemieślników i kazałem im skopiować naczynia, z których sam piję.

Więcej o matero poczytacie w dziale “MATERO I BOMBILLA“.

KSIĄŻKI

KSIĄŻKI

Oczywiście mam na składzie książki, które sam napisałem. Są one opisane w dziale “KSIĄŻKI“. Mam też książki, które powstają pod moim czułym okiem – opowieści podróżnicze z serii “Biblioteka Poznaj Świat“. Ostatnio zostałem wydawcą książek przygodowych – dlaczego i co to za książki? Przeczytajcie o “Serii z Mustangiem“.

DVD "Boso przez świat"

DVD “BOSO…”

W ramach kręcenia “Boso przez świat” byliśmy już w Meksyku, Gambii, Senegalu, na Wyspach Zielonego Przylądka, w Ekwadorze, w Hiszpanii i Portugalii, w Tunezji, Namibii, Peru, Ekwadorze, Brazylii, Wenezueli, Paragwaju, na Vanuatu, Madagaskarze, w Tajlandii, Etiopii, Izraelu, w Teksasie, na Dominikanie, w Belize i paru innych miejscach.

Wszystko to możecie zobaczyć na płytach DVD “Boso przez świat” – w dziale “TELEWIZJA” znajdziecie spis wszystkich płyt i odcinków na nich.

KOSZULE

KOSZULE EGZOTYCZNE

Zacząłem je produkować, bo po każdym moim występie, ktoś do mnie podchodził i chciał kupować tę, którą miałem na plecach. Ludzie mnie chcieli rozebrać, proponowali, że oddadzą swoje ubranie w zamian. No to się wziąłem za produkcję. Teraz zamawiam kilka tysięcy, pięć sztuk biorę do swojej szafy, a reszta egzemplarzy trafia do mojego sklepu kolonialnego. W ten sposób mogę też sobie wybrać, zaprojektować dokładnie takie wzory i kolory jakie ja lubię.

KOSMETYKI NATURALNE

KOSMETYKI NATURALNE

Zrobiłem te kosmetyki dla siebie. Jeżeli czymś handluję, to znaczy, że sam też to stosuję. Ta zasada dotyczy yerby, koszul, kosmetyków…

No dobra pilling do twarzy zrobiłem z myślą o Szwagierce. Pachnie tak, że chce się go wyjeść łyżką.

No więc zrobiłem te kosmetyki dla siebie oraz na prezenty dla rodziny i znajomych, gdyż od lat mam kłopot z prezentami. I w ten sposób trafiły też do sklepu kolonialnego.

CHLEB NA ZAKWASIE, PIERNIKI

CHLEB ŻYTNI NA ZAKWASIE

Kupiłem stare zapuszczone pole. Zapuszczone oznacza, że od lat nikt o nie nie dbał, czyli niczym nie nawoził, niczym nie pryskał. Kupiłem, przeorałem chwasty i przez dwa lata robiłem rekultywację – wysiałem łubin, zaorałem, wysiałem żyto, zaorałem. Sąsiedzi zza miedzy pukali się w czoła, że się Cejrowski się nie zna na roli. W gminie też się pukali, że Cejrowski nie bierze dotacji.

Gdy uznałem, że ziemia jest czysta, dałem ją do zbadania…

Więcej o pieczywie bez.. >

A gdzie można dotknąć, obejrzeć “na żywo” te i inne produkty?

Poniżej mapa Polski, którą będziemy aktualizować, aby pokazywała wszystkie takie miejsca.