Dla mediów

Wojciech Cejrowski

 1. ⁠bestsellerowy pisarz o wybitnym języku (jego polszczyzna wyróżnia się wysoko ponad przeciętną, a łączny nakład książek wydanych w Polsce dawno przekroczył milion egzemplarzy) – popularyzator wiedzy geograficznej
 2. ⁠autor serii filmów dokumentalnych „Boso przez świat”, które w przystępny sposób popularyzuję wiedzę na temat egzotycznych zakątków świata, ok. 200 odcinków emitowanych nieprzerwanie od roku 2007, godny następca Tony Halika
 3. ⁠wybitna osobowość telewizyjna, autor wielu autorskich programów telewizyjnych o bardzo wysokiej oglądalności poczynając od hitu lat 1990. „WC Kwadrans” o rekordowej oglądalności 3.500.000 widzów
 4. ⁠antropolog kultury, badacz ginących plemion pierwotnych Amazonii z ogromnym dorobkiem w tej dziedzinie. Żaden z polskich dziennikarzy ani naukowców nie dotarł dalej w głąb dżungli
 5. komik – od początku lat 1990 występuje na scenie kabaretowej, wypełnia sale po brzegi, daje po 50 autorskich przedstawień rocznie, sale wyprzedane a jego spektakle to za każdym razem dwie godziny doskonałego humoru podanego w sposób KULTURALNY – nigdy żadnych wulgaryzmów.
 6. wykształcony, sławny i obywatel świata, ale nigdy nie zapomniał o regionie etnograficznym z którego pochodzi – dlatego otrzymał oficjalny tytuł Ambasadora Kociewia.
 7. od 30 lat organizuje wyprawy w najdziksze rejony naszej planety. Był w 60. krajach na sześciu kontynentach. Najczęściej odwiedza Amazonię, by ostatnich wolnych Indian ocalić od zapomnienia. Tworzy dokumentację ginących plemion i ludów pierwotnych. Docierał tam, gdzie inni nie docierali.
 8. laureat Wiktora (dziewięć nominacji), laureat trzech Bestsellerów Empiku, Członek rzeczywisty Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie oraz The Explorers Club w Nowym Jorku.
 9. wybitna osobowość radiowa – zaczynał u Wojciecha Manna w Radio Kolor, potem został autorem bardzo popularnych audycji autorskich w Polskim Radiu (PR 1, PR3, i inne)
 10. ⁠występuje na scenach w Polsce, Europie, USA, Australii
  Jest również aktywny w tzw. Nowych mediach. Prowadzi fanpage na portalu Facebook, posiada konto na Twitter i popularny kanał na YouTube.
 11. ⁠w latach PRL zaangażowany w walkę z opresyjnym system i represjonowany. Jego teczki w IPN sięgają na trzy pokolenia wstecz: Wojciech Cejrowski a do tego jego Ojciec, jego Stryj oraz Dziadek – Antoni Cejrowski – przedwojenny działacz Ligii Morskiej i Kolonialnej.

Manager Wojciecha Cejrowskiego

Stanisław Wójcik
mail: [email protected]
telefon: +48 570 626 246

Pliki do pobrania


PHOTO 2024 02 27 15 04 26


PHOTO 2024 02 27 15 05 03


logo WC

TOP