KARNAWAŁ, ZAPUSTY, OSTATKI

  

Aby Wielki Post był widoczny i miał mocniejszy wyraz, wymaga, by przed nim odbył się huczny karnawał lub przynajmniej jakieś huczne ostatkitłusty czwartek… COŚ.
Piszę o tym, aby Państwo nie zapomnieli. A Personel w moim sklepie ma Państwu powystawiać na frontową witrynę wszystko co do karnawału, tłustego czwartku i ostatków pasuje.

Wojciech Cejrowski (WC)

af5cb458 97c1 4a1b a387 92f609d9a039

***

W Rio nie byłem. Jakoś mnie nie ciągnie. Karnawał mają słaby, bo co to za karnawał, który trzeba podziwiać z trybuny? Pojechałem więc na karnawał do miejscowości Barranquilla w Kolumbii. Było tam wtedy bardziej niebezpiecznie niż kiedykolwiek w Rio, ale za to było prawdziwie – balanga na ulicach, bez trybun. Karnawał huczny i duży, ale bez turystów, bo takich głupich jak ja samobójców trudno znaleźć. Patrzyli na mnie spode łba. Widoczny byłem z daleka i może to powodowało, że mnie jakoś nikt nie zaczepiał. Może się nawet bali, że skoro on tu jest i nie boi się być, to może ma tu być, a my o czymś nie wiemy… Lepiej takiego nie ruszać.

O Rio słyszałem opowieści całe stosy, wszystkie mrożące krew w żylakach. Gangi dziecięce na Copacabana osaczają turystę-frajera i potrafią oskubać ze WSZYSTKIEGO, bo tych dzieci w gangu jest dwanaścioro i przecież biały turysta nie kopnie sześcioletniego napastnika, a sześcioletni napastnik owszem kopnie, ugryzie, a do tego jest uzbrojony w sekator, gdyż ściąganie komuś złotej obrączki z palca jest trudniejsze niż sprawna operacja sekatorem…

***

Dołącz do rozmowy

Dołącz do rozmowy

Autor

Wojciech Cejrowski

TO MOŻE PAŃSTWA ZAINTERESOWAĆ

2024-05-13
Jak przygotować zakwas?
Zakwas na chleb zrobić można na wiele sposobów – każdy dobry, byle prowadził do celu. Moja ciotka zostawiała trochę starego ciasta po poprzednim pieczeniu chleba. Zostawiała w małej kamionce, a gdy ta się kiedyś potłukła, wzięła zwyczajny słoik i owinęła go szmatą (w środku ma być ciemno).
JAK DZIAŁA KOMUNIZM, SOCJALIZM I INNE WCIELENIA MARKSIZMU
2024-05-01
JAK DZIAŁA KOMUNIZM, SOCJALIZM I INNE WCIELENIA MARKSIZMU
Szanghaj przed 1949 rokiem ustępował tylko Nowemu Jorkowi, jeśli chodzi o liczbę zamieszkujących
2024-04-25
Studio Dziki Zachód – zmiana godziny
!UWAGA! TERAZ ZAWSZE W PONIEDZIAŁEK O 17:00
TOP
Dodano do ulubionych! Lista ulubionych