WC o serii książek Halika

            Nikt przede mną nie pofatygował się ani nie wysilił, by iść do domu Tony’ego Halika i przekopać wszystkie Jego szafy w poszukiwaniu fotografii i tekstów.
            Nikt nie wysilił się, by kupić w antykwariatach wszystkie wydania wszystkich Jego książek, również tych wydanych po hiszpańsku.

            Zrobiłem to ja – z miłości i szacunku do Halika, z fascynacji Jego postacią i przygodą.


            Potem, przy pomocy Elżbiety Dzikowskiej, wydałem KOMPLET WSZYSTKICH KSIĄŻEK Tony’ego Halika w jednej serii, ze zdjęciami, o których sam zapomniał, zapodział na dnie szafy lub uznał za zbyt… odważne jak na tamte czasy.


            Halik był MEGA, a to, co zrobił, nadal jest MEGA. Oto wszystkie Jego książki w wersji zawierającej wszystkie Jego zapiski z wszystkich wydań we wszystkich językach, w których pisał. Halik był fantastą, bałaganiarzem, artystą, jechał do przodu i nie oglądał się za siebie. Ja to uporządkowałem i teraz, w trzech tomach, mają Państwo WSZYSTKO.

                                                                                                            Wojciech Cejrowski

PS

            Halik był gawędziarzem natchnionym. Opowiadał jak marynarz w starej tawernie, jak bajarz przy ognisku. Modulował swoje opowieści zależnie od tego, kto akurat słuchał. Łączył dwie przygody w jedną, czasami coś zmieniał, bo już Go nudziło opowiadanie tego samego po raz kolejny. Łatwo więc znaleźć po kilka wersji tej samej przygody. I co wtedy? Która jest prawdziwa? KAŻDA Z NICH. A ja wybrałem najlepsze wersje i mogą mi Państwo zaufać – jestem jak pirat w starej tawernie…


Dołącz do rozmowy

Dołącz do rozmowy

Autor

Wojciech Cejrowski

TO MOŻE PAŃSTWA ZAINTERESOWAĆ

Mapka2024
2024-07-09
WC na Jarmarku Dominikańskim 2024
Na Jarmarku św. Dominika w Gdańsku BĘDĘ. Stoję we czwartki, piątki i soboty (nigdy w niedziele). Od 27 lipca do 17 sierpnia 2024 włącznie. Z wyjątkiem czwartku 15 sierpnia, bo to święto maryjne.
4thofJuly
2024-07-02
4 lipca
Ludzie 4 lipca organizują swojemu krajowi imprezy urodzinowe oraz parady. Parady spontaniczne, osiedlowe, wsiowe, a nie centralne i urzędowe.
2024-05-13
Jak przygotować zakwas?
Zakwas na chleb zrobić można na wiele sposobów – każdy dobry, byle prowadził do celu. Moja ciotka zostawiała trochę starego ciasta po poprzednim pieczeniu chleba. Zostawiała w małej kamionce, a gdy ta się kiedyś potłukła, wzięła zwyczajny słoik i owinęła go szmatą (w środku ma być ciemno).
TOP
Dodano do ulubionych! Lista ulubionych