Parada yerby koszmarnej w smaku

  

            Yerba mate jest jak kawa, jak herbata, jak wino – zdarzają się kawy, herbaty i wino tak paskudne w smaku, że nie chce się pić.
            Yerbę piję od dziesięcioleci. Najpierw przywoziłem ją sobie do Polski plecakami (w czasach gdy nie dawało się yerby kupić nigdzie w PL). Potem pojawił się handel w internecie i pierwsze firmy handlujące yerbą w PL, ale była to yerba z Argentyny.
            A potem pojawiłem się JA, czyli WC importujący yerbę KONTENERAMI Z PARAGWAJU – z jedynego kraju na kuli ziemskiej, który wie cokolwiek o yerbie, bo to właśnie w PARAGWAJU ją odkryto. (Zrobiłem o tym osobny odcinek „Boso przez świat”).

***

            Zanim zacząłem samodzielnie importować yerbę, przetestowałem wszystkie znane marki, a do dnia dzisiejszego już chyba wszystkie rodzaje, yerby, jakie istnieją. Dlatego, gdy mówię, że yerba z Brazylii oraz Argentyny jest niesmaczna, WIEM, CO MÓWIĘ.
            Polski rynek zalewany jest towarem słabej jakości, dlatego niektórzy mają złe pierwsze doświadczenie i myślą, że yerba jest nie do picia, i rezygnują, a przecież yerba jest smaczna. Pod warunkiem, że zrobiono ją po PARAGWAJSKU.
            W mojej osobistej ocenie yerby z Brazylii i Argentyny są niepijalne. Testuję kolejne, zaciskam zęby, zaciskam kubki smakowe, zaciskam pięści, ale testuję.
            Poniżej rezultaty moich testów, czyli

RANKING YERBY OBRZYDLIWEJ,
LISTA YERBY NIEPIJALNEJ,

czyli

PARADA YERBY KOSZMARNEJ W SMAKU:

Wojciech Cejrowski (WC)

Pokaż komentarze (1)

One Reply to “Parada yerby koszmarnej w smaku”

  1. Piotr Palej

    Właśnie kupiłem u konkurencji zestaw z Taragui. i hm na ten czas nie mam z czym porównać ale czekam na przesyłkę yerba mate polecanej od Wojciech Cejrowski.

Dołącz do rozmowy

Autor

Wojciech Cejrowski

TO MOŻE PAŃSTWA ZAINTERESOWAĆ

2024-05-13
Jak przygotować zakwas?
Zakwas na chleb zrobić można na wiele sposobów – każdy dobry, byle prowadził do celu. Moja ciotka zostawiała trochę starego ciasta po poprzednim pieczeniu chleba. Zostawiała w małej kamionce, a gdy ta się kiedyś potłukła, wzięła zwyczajny słoik i owinęła go szmatą (w środku ma być ciemno).
JAK DZIAŁA KOMUNIZM, SOCJALIZM I INNE WCIELENIA MARKSIZMU
2024-05-01
JAK DZIAŁA KOMUNIZM, SOCJALIZM I INNE WCIELENIA MARKSIZMU
Szanghaj przed 1949 rokiem ustępował tylko Nowemu Jorkowi, jeśli chodzi o liczbę zamieszkujących
2024-04-25
Studio Dziki Zachód – zmiana godziny
!UWAGA! TERAZ ZAWSZE W PONIEDZIAŁEK O 17:00
TOP
Dodano do ulubionych! Lista ulubionych