4 lipca

4thofJuly

W USA fajerwerki kupuje się dwa razy do roku – na sylwestra i na 4 lipca, czyli na urodziny Stanów Zjednoczonych. Jest to święto HUCZNE, a słowo „huczny” pochodzi od huku.

Ludzie 4 lipca organizują swojemu krajowi imprezy urodzinowe oraz parady. Parady spontaniczne, osiedlowe, wsiowe, a nie centralne i urzędowe. Przez moją wieś jedzie ciąg ustrojonych pikapów. Ludzie się przebierają w kolory narodowe, zakładają czapeczki i kapelusze we flagi, koszule we flagi, okulary i gacie we flagi, stroje kąpielowe we flagi, malują sobie flagi na twarzach, samochody są oblepione i obwieszone flagami, małe chorągiewki są powbijane w trawniki i na rowie na całej trasie, z samochodowych głośników leci głośna muzyka patriotyczna (najczęściej piosenki country na temat flagi, Ameryki, bohaterów wojennych i tak dalej).

Na 4 lipca piecze się ciasteczka w amerykańskich kolorach, a potem robi grilla i balanguje do późnej nocy. Jest trochę jak u nas po wygranym meczu.

Dołącz do rozmowy

Dołącz do rozmowy

Autor

Wojciech Cejrowski

TO MOŻE PAŃSTWA ZAINTERESOWAĆ

Mapka2024
2024-07-09
WC na Jarmarku Dominikańskim 2024
Na Jarmarku św. Dominika w Gdańsku BĘDĘ. Stoję we czwartki, piątki i soboty (nigdy w niedziele). Od 27 lipca do 17 sierpnia 2024 włącznie. Z wyjątkiem czwartku 15 sierpnia, bo to święto maryjne.
2024-05-13
Jak przygotować zakwas?
Zakwas na chleb zrobić można na wiele sposobów – każdy dobry, byle prowadził do celu. Moja ciotka zostawiała trochę starego ciasta po poprzednim pieczeniu chleba. Zostawiała w małej kamionce, a gdy ta się kiedyś potłukła, wzięła zwyczajny słoik i owinęła go szmatą (w środku ma być ciemno).
JAK DZIAŁA KOMUNIZM, SOCJALIZM I INNE WCIELENIA MARKSIZMU
2024-05-01
JAK DZIAŁA KOMUNIZM, SOCJALIZM I INNE WCIELENIA MARKSIZMU
Szanghaj przed 1949 rokiem ustępował tylko Nowemu Jorkowi, jeśli chodzi o liczbę zamieszkujących
TOP
Dodano do ulubionych! Lista ulubionych