Plan 30 dias – czyli oczyszczamy się!

04 sie 2021 | Sklep Kolonialny, Kawa, herbata, zioła | 0 komentarzy

Mówią, że nasz organizm został tak stworzony, aby sam mógł się skutecznie oczyszczać ze wszelkich nagromadzonych toksyn. Jednak nawet tak doskonały system oczyszczenia ma pewne ograniczenia i nie nadąża za poziomem “trujących atrakcji” jakie sobie często z własnej woli serwujemy. Nasza wątroba i nerki, które właśnie do tego celu zostały stworzone, nie nadążają i same nieźle obrywają.

Nic więc dziwnego, że człowiek zaczął szukać alternatyw wspierających swój organizm. Aby pozbyć się różnego rodzaju niechcianych substancji zalegających w wyniku słabego trawienia i przemiany materii, warto popracować nad codzienną dietą. Jednym z najbardziej znanych i stosowanych sposobów jest wprowadzenie do codziennego menu warzyw, które dzięki błonnikowi, niczym pędzelek wymiatają to, co nam szkodzi.

Warto także pochylić się w kierunku ziół, o których w kilku artykułach znajdziesz wiele ciekawostek. Są one bowiem dodatkiem mieszanek z Yerba Mate i z pewnością dają dużo dobrego. Jednak dzisiaj pokażę wyjątkową mieszankę ziół moczopędnych, oczyszczających, a nawet wspierających odchudzanie, w postaci 30-dniowej kuracji oczyszczającej Plan 30 dias.

Czym jest Plan 30 dias?

Na pierwszy rzut oka, to 60 saszetek z herbatką, którą warto pić dwa razy dziennie, aby otrzymać maksimum skuteczności. Przecież celem jest poprawa funkcjonowania naszego organizmu z uwielbianym przez wiele osób efektem ubocznym, jakim jest smukła talia. Ale co dokładnie pomoże ten efekt uzyskać?

Zioła – Cassia Angustifolia (sene) oraz Peumus Boldus Molina (boldo).

Cassia Angustifolia znana jest także pod nazwą senna alexandrina. To gatunek rośliny pochodzącej z obszarów Afryki i Azji, która uprawiana jest w regionach o takim klimacie. Liście oraz strączki tej rośliny mają właściwości lecznicze i są stosowane w medycynie naturalnej. Od setek lat, roślina ta jest wykorzystywana jako środek przeczyszczający. Zatem jej głównym zastosowaniem jest leczenie zaparć, a czasem odchudzanie. Napary z cassia angustifolia można także używać przy odrobaczaniu organizmu i oczyszczaniu z toksyn. Aktywne składniki tej rośliny poprawiają perystaltykę jelit. Dzięki swoim oczyszczającym, odrobaczającym, czy przeczyszczającym właściwościom stosowana jest także przy chorobach wenerycznych, czy grzybiczych.
Będąc przy tej roślinie warto wspomnieć, że nadmierne jej stosowanie, może wywołać odwrotny skutek i bywa toksyczne. Dlatego też stosowanie ziół, należy potraktować bardzo poważnie i nie używać przy niektórych chorobach. O przeciwwskazaniach stosowania naszej mieszanki będzie jeszcze kilka słów w tym artykule, więc warto przeczytać go do końca.

Jednak zanim to nastąpi, pochylić się należy nad drugim składnikiem naszej mieszanki Boldus Molina (boldo), o którym garść ciekawostek można także znaleźć w artykule o dodatkach Yerba Mate.

Jest to drzewo, powszechnie znane jako boldo, występujące głównie w Chile, choć obecnie można je także znaleźć w Europie czy Afryce Północnej. 

Peumus Boldus Molina wspiera głównie leczenie niestrawności. Jej zaparzone liście mają lekko gorzki smak i są często stosowane także jako przyprawa w kuchni. 

Napar z liści boldo ma także właściwości przeciwmiażdżycowe, przeciwutleniające, przeciwzapalne czy rozkurczowe.

Kiedy warto stosować kurację Plan 30 dias?

Patrząc na niesamowite właściwości ziół wchodzących w skład mieszanki, warto zastosować ją w celu oczyszczenia organizmu lub zwalczaniu problemów ze wzdęciami i zaparciami. Poza tym wspiera ona także wszelkie odchudzanie utrzymując masę ciała oraz dodatkowo eliminując uczucie jego ciężkości. Wśród osób z dodatkowymi kilogramami oczyszczanie organizmu mieszanką tych ziół można zmniejszyć obwód pasa i wysmuklić całą sylwetkę.

Taką kurację należy wspierać, gdyż nie jest ona cudem na całe zło gnieżdżące się w organizmie. Ze stosowaniem terapii Plan 30 dias powinny iść w parze spacery, dodatkowa aktywność fizyczna oraz odpowiedni lekkostrawny jadłospis codzienny, bogaty w błonnik. 

Przeciwwskazania i ostrożność.

Jak każde zioła, należy kuracje Plan 30 dias stosować z rozwagą. Zioła mają ogromną moc i nie powinno się ich zażywać przy wielu schorzeniach. Między innymi przy problemach z hemoroidami, przy zapaleniu jelit, czy niedrożności dróg żółciowych. Natomiast nadużycie tych ziół może doprowadzić do biegunki i wymiotów. Przy wszystkich schorzeniach o planowanym zastosowaniu takiej kuracji oczyszczającej należy powiadomić swojego lekarza.

Dodatkowo tej mieszanki nie powinny stosować dzieci poniżej 12 roku życia oraz kobiety ciężarne i karmiące

(Artykuł nie ma charakteru medycznego. Sposób stosowania i wspomagania leczenia chorób należy koniecznie skonsultować z lekarzem.)  

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Wolne KUBKI

W tym tygodniu polecamy:

yerba mate kurupi

DZIENNIK KOLONIALNY

OSTATNIE WPISY

MĄCZNE TEMATY

Wielu mówi: mąka to mąka. Wygląda tak samo, mogę zrobić takie same naleśniki, kluski, czy ciasta, to po co przepłacać? W swojej wędrówce...

Ile razy można zalewać yerbę?

Dużą zaletą mate jest to, że z jednej porcji suszu yerba mate można przygotować kilka naparów. Ile razy można zalewać yerbę? To zależy od jej jakości.

Czy yerba poprawia trawienie?

Narodowy Instytut Yerba Mate w Argentynie niezmiennie informuje o niepowtarzalnym składzie ostrokrzewu paragwajskiego. W liściach tej rośliny znajduje się około 200 różnych składników. To jedna z najbogatszych odżywczo roślin jakie do tej pory zostały poznane.

OSTRE SOSY

Przepiłem wszystkie te sosy (wysłali mi paczkę na testy tu na prerię), więc wystawiam w moim sklepie coś CO ZNAM OSOBIŚCIE, a do tego uważam za dobre, a miejscami doskonale.

Prawdziwe kakao

Prawdziwe kakao (a nie gotowce) leżało u Babci w kuchni zawsze. Przed wojną było towarem dość powszednim, po wojnie było chowane na najwyższej półce.

MASŁO KLAROWANE

Moja Babcia robiła masło klarowane w domu. Robiła je z normalnego masła, które wcześniej też sama robiła ze śmietany, którą wcześniej sama zbierała z krowiego mleka, które wcześniej trzeba było udoić z naszej krowy do emaliowanego wiadra ciągnąc krowę za cycki.

ZESTAWY PREZENTOWE

Nie robiliśmy tych zestawów na siłę. Są przemyślane. Powstawały długo, w odpowiedzi na moje listy wysyłane do Personelu w sklepie kolonialnym. Wysyłam im takie listy wiele razy w roku. Oni robią te paczki. A teraz według podobnej zasady przygotowali zestawy dla Państwa.

Pin It on Pinterest

Share This
Koszyk
Plan 30 dias - 30-dniowa kuracja odchudzająca
-
+
Razem za produkty
31,00  (z VAT)
Kontynuuj zakupy
1