Parada yerby koszmarnej w smaku – TARAGÜI – NARANJA DE ORIENTE

Taragui

            Testuję trzecią paczkę yerby. Tę markę widywałem, nazwę pamiętam. Jest popularna w Argentynie i stoi nawet w sklepach w Paragwaju. Yerba jak yerba. Bardzo szybko się wypłukuje i to jest wada.
            Mam termos litrowy i przy piciu normalnej yerby muszę sobie w połowie dnia dorobić wody, bo yerba jeszcze nie straciła smaku, a wody w termosie zabrakło.
            Z yerbą TARAGÜI jest na odwrót – po dwóch godzinach picia nadal mam pół termosu wody, ale muszę sobie dorobić yerby. Wysypuję to siano w pieruny i sypię kolejną porcję – tak szybko traci smak, że aż wnerwia.
            Dobrze, że tego nie kupiłem za forsę, lecz dostałem darmo do testów, bo czułbym się zrobiony w konia, w osła. Gdy zaparzam moje Kurupí, to paczka 500 g starcza mi na 7-10 dni, a TARAGÜI wypłukuje smak tak szybko, że kończę tę paczkę po trzech dniach, czyli tak jakbym zapłacił dwa razy za dużo.

***

            A ponadto jakiś baranek w fabryce wpadł na pomysł, by zrobić tę yerbę PO CHIŃSKU. Tak napisali na paczce – dodaliśmy aromatu pomarańczowego, aby „smak przenosił na Wschód” i na obrazku chińska pagoda, kwitnąca wiśnia malowana stylem z chińskiej ceraty na stół, plus chiński żuraw i chiński mosteczek. Tfu! Chińszczyzny jest na świecie dość, za dużo, namolnie za dużo wszędzie. Po co komu jeszcze chińszczyzna w yerbie?
            Nawet bez chińskich obrazków i nazw sam olejek pomarańczowy dodawany do yerby wydaje mi się KOSZMARNY. Yerba jest z natury wytrawna, więc olejek pomarańczowy pasuje do niej tak samo jak do wędzonej kiełbasy.

Wojciech Cejrowski (WC)

Dołącz do rozmowy

Dołącz do rozmowy

Autor

Wojciech Cejrowski

TO MOŻE PAŃSTWA ZAINTERESOWAĆ

2024-05-13
Jak przygotować zakwas?
Zakwas na chleb zrobić można na wiele sposobów – każdy dobry, byle prowadził do celu. Moja ciotka zostawiała trochę starego ciasta po poprzednim pieczeniu chleba. Zostawiała w małej kamionce, a gdy ta się kiedyś potłukła, wzięła zwyczajny słoik i owinęła go szmatą (w środku ma być ciemno).
JAK DZIAŁA KOMUNIZM, SOCJALIZM I INNE WCIELENIA MARKSIZMU
2024-05-01
JAK DZIAŁA KOMUNIZM, SOCJALIZM I INNE WCIELENIA MARKSIZMU
Szanghaj przed 1949 rokiem ustępował tylko Nowemu Jorkowi, jeśli chodzi o liczbę zamieszkujących
2024-04-25
Studio Dziki Zachód – zmiana godziny
!UWAGA! TERAZ ZAWSZE W PONIEDZIAŁEK O 17:00
TOP
Dodano do ulubionych! Lista ulubionych