PIERWSZY DZIEŃ NA JARMARKU

utworzone przez | 27 Lip 2018 | Dziennik pokładowy, Dziennik rozrywkowy | 0 komentarzy

Miastowe piszą, że się nie znam na kurach, gdyż, można mieć jaja bez koguta. Owszem można, przez jakiś czas, ale co to za jaja? Gorsze są i krócej leżą. Ale przede wszystkim, gdy koguta w stadzie brak, wówczas jedna z kur przestaje nieść jajka i zaczyna sprawować funkcję koguta. Bo kury stadne są i gdy koguta nie ma to MUSZĄ sobie znaleźć kogoś na zastępstwo. Zrobiłem Państwu “Boso…” o kurach, tam wszystko było.

***

Ciekawe zjawisko, że nagle na FB gada tylu rolników. Zasadniczo dobrze, bo nadzieja RP w małych rolnikach, i małych przedsiębiorcach pod warunkiem, że jakoś kiedyś przejmą władzę. Margaret Thatcher była córką sklepikarza (a nie generała, ani profesora) i dlatego doskonale znała się na prowadzeniu tego gospodarstwa rodzinnego jakim jest państwo.

Premierem powinien być facet, który prowadził osiedlowy sklep, zbankrutował, a potem się podniósł z bankructwa – ktoś, kto czegoś dokonał, a nie ktoś, kto ma jedynie dokonania. Politycy wszystkich opcji zawsze mają dokonania. Pytasz ich “Coś pan w życiu zrobił konkretnego?”, a on ci na to, że “uczestniczył” w tym czy tamtym. Nie pytam w czym uczestniczył, pytam co ZROBIŁ. Napiekł chleba dla ludzi przez 20 lat, bo jest piekarzem? Dał pracę 20 rodzinom, bo ma fabrykę śrub? Kwalifikacją do zarządzania cudzymi rodzinami, czyli państwem, powinno być coś KONKRETNEGO.

***

Dobra, lecę na Jarmark Dominikański, zrobić coś konkretnego :).

Napisałem kilka świetnych książek. (Napisałem też kilka słabych, ale tych nie publikuję.) A teraz idę je puszczać pod strzechy. Stoję tam gdzie zawsze – niedaleko fontanny z Neptunem. Restauracja, przy której stoję, zmieniła nazwę, było inaczej, teraz jest “Kaszubska Marina”. Czy Pan tam jada, Panie Wojtku? Jadam.

Do której Pan postoi dzisiaj, Panie Wojtku? Do 18 na pewno. Jutro też – od ok. 9 do 18.

baj

Aby dyskusja pod postami była merytoryczna i "na poziomie", można komentować tylko będąc zalogowanym na stronie.

ZALOGUJ SIĘ

Nie masz jeszcze konta? ZAREJESTRUJ SIĘ

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

OKAZJA!

Nie-pękłe, nie-szturane, ale pełnowartościowe matero (bez sygnatury WC)

teraz za jedyne 64 zł

MĄKA

Z pola
Wojciecha Cejrowskiego
na Kociewiu.
Na zdrowie!

DZIENNIK ROZRYWKOWY

OSTATNIE WPISY

MŁOTEK WC

(…) Podobnie matero:
Dla kogoś kto pije yerbę codziennie, drobne uszkodzenia naczynia nie mają znaczenia. Pachnie (palo santo) i działa jak należy i tyle. Dlatego tak się Państwu podobają te okazjonalne obniżki cen na matera…

KUCH i RUCHANKI

Uwaga  na boczku: (na moim, nie na świńskim)
Mąka żytnia to nie tylko chleb. Ludzie są bardzo twórczy. Z żytniej mąki można wypiec sporo różnych smakołyków, a nawet ciast.

Chleb na życie

Ten marsz zaczął się dawno temu i daleko w tyle – nie miałem nic poza zamgloną koncepcją. Na talerzu została ostatnia kromka chleba, a ja...

Opowieść o palo santo

Fachowa i CIEKAWA opowieść o prawdziwym Palo Santo. Bo gatunków drzew nazywanych potocznie "palo santo" jest wiele i łatwo się oszukać....

DZIENNIK POLITYCZNY

OSTATNIE WPISY

KONCERT na 250 OSÓB

Od 14 czerwca będą możliwe koncerty, z maskami na twarzach. Maksymalnie 250 osób. Jaka naukowa teoria za tym stoi? 250 osób na stadionie...

TURÓW

Turów. „Polubowne” załatwianie sprawy z Czechami. Przygotowanie wytycznych do podpisania Umowy – odszkodowanie w wys. ponad 200 mln...

Aborcja

Teraz, gdy Polska zapłaciła tak wiele za częściowe ograniczenie aborcji, prawdziwy mężczyzna powinien iść do pełnego zwycięstwa. Tymczasem Duda i spółka się wycofują.

ZAKOŃCZYĆ PLANDEMIĘ

Chciałbym tu być. I powinienem. Poprzednio byłem – protestować przeciwko PRZYMUSOWI szczepień. Kto chce, niech się szczepi, nikomu nie zabraniam. Ale niech mnie nikt nie zmusza bym zaszczepił siebie wbrew mojej woli.

TUŻ PO DEBACIE

To nie była debata, bo nikt z nikim nie miał szansy debatować. Czyli oszustwo w tytule. A debaty prawdziwe są ważne, bo pozwalają sprawdzić jak kandydat sobie poradzi, gdyby go Putin zaskoczył publicznie jakimś nieprzewidzianym pytaniem.

Pin It on Pinterest

Share This
Twój koszyk
0