WCZORAJ W WARSZAWIE

W garderobie przed występem opiłem się warzywnych soczków Marvit. Inni stendaperzy, z tego co wiem, dostają do garderoby flaszkę whiskey. Amerykańscy klasycy popijają na scenie w trakcie występu (w Polsce chyba zakazane), jeszcze inni palą, a występy często odbywają się w klubach, gdzie Publiczność robi to samo na widowni, co artysta na scenie – popija i pali.

Ja do garderoby zamawiam tylko soczki przed i chłodnik po występie – taka moja fanaberia.

***

Taki byłem stęskniony tych soczków, że cztery poszły duszkiem od razu. Po występie, w trakcie podpisywania książek, jedna Pani zapytała czy się perfumuję jarmużem – widocznie seler wypocił się ze mnie, bo perfumuję się Trumpem. Pokazywałem tę wodę kolońską kiedyś u Rachonia i to nie była ściema. Pierwszą kupiłem w początkowym etapie kampanii wyborczej, gdy było jeszcze szesnastu kandydatów republikańskich – chciałem sprawdzić jaki jest Trump, czy handluje chałą i jedzie na nazwisku, czy… Hmm. Bardzo mi ta woda kolońska przypadła do gustu i teraz kupuję, bo lubię zapach, a nie nazwisko.

***

Jak było wczoraj w Warszawie? Mnie było ciężko, bo to nowy występ, jeszcze niewytrenowany, a wytrenować go mogę jedynie przed żywą Publicznością – w łazience do lustra się nie da. No więc mnie było ciężko, ale to normalne, natomiast jak Państwu było na sali, to Państwo muszą ocenić sami, bo ja naprawdę nigdy nie wiem. Owszem – słyszę śmiech, ale.. nie widzę tego co się z Państwem dzieje pomiędzy śmiechami.

***

Dziękuję za kilka prezentów, które dostałem. W Warszawie prezenty to nie jest rzecz oczywista, więc dziękuję tym bardziej. Dostałem głównie słoiki. (Tak wiem co to warszawskie “Słoiki”.)

W drodze do domu wyjadłem prezent numer 1 – słoik ogórków na ostro i zapiłem zalewą octową, bo była dobra. Chciałem spróbować tylko jednego ogórka, ale mnie wciągnęły razem z zalewą. Potem pociągnąłem jeszcze dwa łyczki z flaszki Tabasco i poszedłem spać.

baj

Występ Warszawa 2018
Dołącz do rozmowy

Dołącz do rozmowy

Autor

Wojciech Cejrowski

TO MOŻE PAŃSTWA ZAINTERESOWAĆ

2024-05-13
Jak przygotować zakwas?
Zakwas na chleb zrobić można na wiele sposobów – każdy dobry, byle prowadził do celu. Moja ciotka zostawiała trochę starego ciasta po poprzednim pieczeniu chleba. Zostawiała w małej kamionce, a gdy ta się kiedyś potłukła, wzięła zwyczajny słoik i owinęła go szmatą (w środku ma być ciemno).
JAK DZIAŁA KOMUNIZM, SOCJALIZM I INNE WCIELENIA MARKSIZMU
2024-05-01
JAK DZIAŁA KOMUNIZM, SOCJALIZM I INNE WCIELENIA MARKSIZMU
Szanghaj przed 1949 rokiem ustępował tylko Nowemu Jorkowi, jeśli chodzi o liczbę zamieszkujących
2024-04-25
Studio Dziki Zachód – zmiana godziny
!UWAGA! TERAZ ZAWSZE W PONIEDZIAŁEK O 17:00
TOP
Dodano do ulubionych! Lista ulubionych