Yerba mate dla kierowców – czy można pić w samochodzie?

Yerba mate dla kierowców

Prowadzenie samochodu może sprawiać wiele przyjemności. Długie podróże są wyczerpujące i ekscytujące jednocześnie, dlatego warto zadbać o napoje i przekąski, które pobudzą pracę mózgu. Każda podróż jest wyjątkowa, jednak nawet najwytrwalsi kierowcy męczą się albo stają senni w trakcie długiej podróży. W pierwszej kolejności sięgają wtedy zwykle po kawę lub napój energetyczny. Rzadko słyszy się o wyborze yerba mate. Czy yerba mate dla kierowców to dobry wybór? Czy można pić yerbę w samochodzie? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w naszym tekście.

Yerba dla kierowców – czym różni się od kawy?

Kofeina, która znajduje się w kawie, zazwyczaj pobudza nasz organizm, jednak ten efekt utrzymuje się dość krótko. Dodatkowo częste picie kawy sprawia, że kofeina w niej zawarta działa na nas coraz słabiej i potrzebujemy większej dawki, aby poczuć pobudzenie. Yerba mate to herbata z suszonych liści ostrokrzewu paragwajskiego. Tak jak kawa, zawiera kofeinę, jednak oprócz niej yerba bogata jest w witaminy i minerały, dzięki którym efekt pobudzenia utrzymuje się dłużej. Dlatego yerba mate dla kierowców to lepsze rozwiązanie dla osób udających się w daleką drogę. Dodatkowo yerba pobudza metabolizm, pomagając w odchudzaniu oraz reguluje poziom cholesterolu, co dla wielu ma duże znaczenie.

Jeśli wybierasz się w daleką drogę, yerba mate może być dla Ciebie najlepszym możliwym wyborem. Doda ci więcej energii niż kawa, a dodatkowo efekt utrzyma się znacznie dłużej. Jak wiadomo, każdy ma inny gust, więc nie wszystkie rodzaje yerby muszą Ci smakować. Jednak w naszym sklepie znajdziesz wiele rodzajów tego wyjątkowego naparu. Z pewnością zatem wybierzesz coś dla siebie.

Czy można pić yerbę w samochodzie? Nie czy, ale którą?!

Tak naprawdę pytanie nie powinno brzmieć, czy można pić yerbę w samochodzie, ale którą wybrać. Nie ma żadnych przeciwwskazań do picia jej przez kierowcę podczas jazdy, ponieważ nie wykazuje działania utrudniającego prowadzenie auta – wręcz przeciwnie! Jednak jaka yerba dla kierowców będzie tą najlepszą? Według wielu użytkowników najlepsza yerba mate dla kierowców to Kurupi Katuava. Jest to doskonała yerba mate o smaku miętowym, która zapewnia pobudzenie niemal zaraz po spożyciu. Kurupi Katuava ma dwa dodatki, dzięki którym jest tak wyjątkowa. W skład tej energetycznej mieszanki wchodzą:

  • liście oraz gałęzie ostrokrzewu paragwajskiego;
  • katuava (dodatek pobudzający organizm);
  • burrito (dodatek smakowy pomagający dodatkowo w dolegliwościach trawiennych).

Ten wyjątkowy napój należy do najbardziej intensywnych yerb w naszym sklepie. Jednak oprócz gwarantowanego pobudzenia, wykazuje też inne pozytywne działanie, takie jak:

  • poprawa koncentracji;
  • obniżenie uczucia zmęczenia;
  • stymulacja pracy mózgu;
  • regulacja pracy układu trawiennego.

Oczywiście w ofercie znajdują się również inne yerby, które także doskonale sprawdzą się w podróży. Dobrym przykładem jest cała seria Vakapi – https://cejrowski.com/sklep/kategoria/yerba-mate-i-akcesoria/yerba-mate-inne/yerba-mate-vakapi/

Yerba mate – najważniejsze zalety dla kierowcy

W czasie podróży oprócz energii niezbędna jest również koncentracja na wysokim poziomie. Gdy trasa jest długa i monotonna bardzo łatwo ją stracić (koncentrację) i o wypadek nietrudno. W takiej sytuacji yerba dla kierowców to rozwiązanie sprzyjające bezpiecznej jeździe. Napój pobudza układ nerwowy, dzięki czemu kierowca może się skupić na drodze, a jednocześnie jego czas reakcji jest krótszy. Podczas długich tras sprawdzą się doskonale yerbomosy. Na szczególną uwagę zasługuje yerbomos drive, stworzony specjalnie dla kierowców idealnie pasujący do uchwytów samochodowych.

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy można pić yerbę w samochodzie, zapewniamy, że tak! Nie ma żadnych przeciwwskazań do picia tego naparu jako zamiennika dla kawy czy energetyków, a co więcej Yerba mate ma pozytywny wpływ na nasz organizm. Dlatego nie pozostaje Ci nic innego jak wybrać odpowiedni smak i rozpocząć swoją przygodę z yerbą.

Dołącz do rozmowy

Dołącz do rozmowy

Autor

Sylwia

TO MOŻE PAŃSTWA ZAINTERESOWAĆ

2024-05-13
Jak przygotować zakwas?
Zakwas na chleb zrobić można na wiele sposobów – każdy dobry, byle prowadził do celu. Moja ciotka zostawiała trochę starego ciasta po poprzednim pieczeniu chleba. Zostawiała w małej kamionce, a gdy ta się kiedyś potłukła, wzięła zwyczajny słoik i owinęła go szmatą (w środku ma być ciemno).
JAK DZIAŁA KOMUNIZM, SOCJALIZM I INNE WCIELENIA MARKSIZMU
2024-05-01
JAK DZIAŁA KOMUNIZM, SOCJALIZM I INNE WCIELENIA MARKSIZMU
Szanghaj przed 1949 rokiem ustępował tylko Nowemu Jorkowi, jeśli chodzi o liczbę zamieszkujących
2024-04-25
Studio Dziki Zachód – zmiana godziny
!UWAGA! TERAZ ZAWSZE W PONIEDZIAŁEK O 17:00
TOP
Dodano do ulubionych! Lista ulubionych