Plan 30 dias – czyli oczyszczamy się!

Plan 30 dias

Mówią, że nasz organizm został tak stworzony, aby sam mógł się skutecznie oczyszczać ze wszelkich nagromadzonych toksyn. Jednak nawet tak doskonały system oczyszczenia ma pewne ograniczenia i nie nadąża za poziomem “trujących atrakcji” jakie sobie często z własnej woli serwujemy. Nasza wątroba i nerki, które właśnie do tego celu zostały stworzone, nie nadążają i same nieźle obrywają.

Nic więc dziwnego, że człowiek zaczął szukać alternatyw wspierających swój organizm. Aby pozbyć się różnego rodzaju niechcianych substancji zalegających w wyniku słabego trawienia i przemiany materii, warto popracować nad codzienną dietą. Jednym z najbardziej znanych i stosowanych sposobów jest wprowadzenie do codziennego menu warzyw, które dzięki błonnikowi, niczym pędzelek wymiatają to, co nam szkodzi.

Warto także pochylić się w kierunku ziół, o których w kilku artykułach znajdziesz wiele ciekawostek. Są one bowiem dodatkiem mieszanek z Yerba Mate i z pewnością dają dużo dobrego. Jednak dzisiaj pokażę wyjątkową mieszankę ziół moczopędnych, oczyszczających, a nawet wspierających odchudzanie, w postaci 30-dniowej kuracji oczyszczającej Plan 30 dias.

Czym jest Plan 30 dias?

Na pierwszy rzut oka, to 60 saszetek z herbatką, którą warto pić dwa razy dziennie, aby otrzymać maksimum skuteczności. Przecież celem jest poprawa funkcjonowania naszego organizmu z uwielbianym przez wiele osób efektem ubocznym, jakim jest smukła talia. Ale co dokładnie pomoże ten efekt uzyskać?

Zioła – Cassia Angustifolia (sene) oraz Peumus Boldus Molina (boldo).

Cassia Angustifolia znana jest także pod nazwą senna alexandrina. To gatunek rośliny pochodzącej z obszarów Afryki i Azji, która uprawiana jest w regionach o takim klimacie. Liście oraz strączki tej rośliny mają właściwości lecznicze i są stosowane w medycynie naturalnej. Od setek lat, roślina ta jest wykorzystywana jako środek przeczyszczający. Zatem jej głównym zastosowaniem jest leczenie zaparć, a czasem odchudzanie. Napary z cassia angustifolia można także używać przy odrobaczaniu organizmu i oczyszczaniu z toksyn. Aktywne składniki tej rośliny poprawiają perystaltykę jelit. Dzięki swoim oczyszczającym, odrobaczającym, czy przeczyszczającym właściwościom stosowana jest także przy chorobach wenerycznych, czy grzybiczych.
Będąc przy tej roślinie warto wspomnieć, że nadmierne jej stosowanie, może wywołać odwrotny skutek i bywa toksyczne. Dlatego też stosowanie ziół, należy potraktować bardzo poważnie i nie używać przy niektórych chorobach. O przeciwwskazaniach stosowania naszej mieszanki będzie jeszcze kilka słów w tym artykule, więc warto przeczytać go do końca.

Jednak zanim to nastąpi, pochylić się należy nad drugim składnikiem naszej mieszanki Boldus Molina (boldo), o którym garść ciekawostek można także znaleźć w artykule o dodatkach Yerba Mate.

Jest to drzewo, powszechnie znane jako boldo, występujące głównie w Chile, choć obecnie można je także znaleźć w Europie czy Afryce Północnej. 

Boldo

Peumus Boldus Molina wspiera głównie leczenie niestrawności. Jej zaparzone liście mają lekko gorzki smak i są często stosowane także jako przyprawa w kuchni. 

Napar z liści boldo ma także właściwości przeciwmiażdżycowe, przeciwutleniające, przeciwzapalne czy rozkurczowe.

Kiedy warto stosować kurację Plan 30 dias?

Patrząc na niesamowite właściwości ziół wchodzących w skład mieszanki, warto zastosować ją w celu oczyszczenia organizmu lub zwalczaniu problemów ze wzdęciami i zaparciami. Poza tym wspiera ona także wszelkie odchudzanie utrzymując masę ciała oraz dodatkowo eliminując uczucie jego ciężkości. Wśród osób z dodatkowymi kilogramami oczyszczanie organizmu mieszanką tych ziół można zmniejszyć obwód pasa i wysmuklić całą sylwetkę.

Tip top

Taką kurację należy wspierać, gdyż nie jest ona cudem na całe zło gnieżdżące się w organizmie. Ze stosowaniem terapii Plan 30 dias powinny iść w parze spacery, dodatkowa aktywność fizyczna oraz odpowiedni lekkostrawny jadłospis codzienny, bogaty w błonnik. 

Przeciwwskazania i ostrożność.

Jak każde zioła, należy kuracje Plan 30 dias stosować z rozwagą. Zioła mają ogromną moc i nie powinno się ich zażywać przy wielu schorzeniach. Między innymi przy problemach z hemoroidami, przy zapaleniu jelit, czy niedrożności dróg żółciowych. Natomiast nadużycie tych ziół może doprowadzić do biegunki i wymiotów. Przy wszystkich schorzeniach o planowanym zastosowaniu takiej kuracji oczyszczającej należy powiadomić swojego lekarza.

Dodatkowo tej mieszanki nie powinny stosować dzieci poniżej 12 roku życia oraz kobiety ciężarne i karmiące

(Artykuł nie ma charakteru medycznego. Sposób stosowania i wspomagania leczenia chorób należy koniecznie skonsultować z lekarzem.)  

Pokaż komentarze (1)

One Reply to “Plan 30 dias – czyli oczyszczamy się!”

  1. Piotr Śledziński

    Panie Wojciechu czekam na Plan 30 dias – 30-dniowa kuracja oczyszczająca z utęsknieniem.
    Pozdrawiam

Dołącz do rozmowy

Autor

Ilona Klein-Tragier

TO MOŻE PAŃSTWA ZAINTERESOWAĆ

2024-05-13
Jak przygotować zakwas?
Zakwas na chleb zrobić można na wiele sposobów – każdy dobry, byle prowadził do celu. Moja ciotka zostawiała trochę starego ciasta po poprzednim pieczeniu chleba. Zostawiała w małej kamionce, a gdy ta się kiedyś potłukła, wzięła zwyczajny słoik i owinęła go szmatą (w środku ma być ciemno).
JAK DZIAŁA KOMUNIZM, SOCJALIZM I INNE WCIELENIA MARKSIZMU
2024-05-01
JAK DZIAŁA KOMUNIZM, SOCJALIZM I INNE WCIELENIA MARKSIZMU
Szanghaj przed 1949 rokiem ustępował tylko Nowemu Jorkowi, jeśli chodzi o liczbę zamieszkujących
2024-04-25
Studio Dziki Zachód – zmiana godziny
!UWAGA! TERAZ ZAWSZE W PONIEDZIAŁEK O 17:00
TOP
Dodano do ulubionych! Lista ulubionych