Gra BOSO PRZEZ ŚWIAT

Gra planszowa Boso przez świat

Lubię grać. Bardzo lubię.

Zaczynałem w karty – kierki, tysiąc – i od razu na pieniądze. (Stryj mnie nauczył, że pieniądze nie są celem – są grą, a Dziadek mnie nauczył, że wygrywanie sprawia większą frajdę niż zarabianie.)

Potem, w podstawówce, grałem w Monopoly i… ogrywałem dorosłych. Ależ to była uciecha – ogrywać mocniejszych od siebie. (Kiedyś ograłem czterech mecenasów, których Stryj zaprosił na kolację – wszyscy byli wściekli, ja byłem w ekstazie, gdy bankrutowali po kolei.)

Gdy dostałem z USA pierwsze wydanie Trivial Pursuit, graliśmy w to przez cały stan wojenny. I wreszcie przyszło Pictionary – zmieniliśmy sobie reguły gry: główną zasadą stało się nieregulaminowe przeszkadzanie przeciwnikom, gdy oni coś rysowali. Łamanie komuś ołówka, zabieranie kartek, łaskotki, zagłuszanie za pomocą odpustowej trąbki, kostki lodu sypane za koszulę, palec w oko… ależ to była zabawa! Zasady gry wyleciały przez okno, a my stosowaliśmy wolnoamerykankę.

A teraz – z mojej osobistej miłości do gier – wydałem własną grę. I proponuję Państwu to samo – wolnoamerykankę. Zmieńcie zasady, dodajcie własne, grajcie na prawdziwe monety lub grajcie boso… Lubię wolność, ubieram się kolorowo i tak żyję. (Dodam, że nasze plansze są odporne na rozlane wino.)

Wojciech Cejrowski

blog gra boso przez swiat plansza
Gra planszowa „Boso przez świat”
Dołącz do rozmowy

Dołącz do rozmowy

Autor

Wojciech Cejrowski

TO MOŻE PAŃSTWA ZAINTERESOWAĆ

2024-05-13
Jak przygotować zakwas?
Zakwas na chleb zrobić można na wiele sposobów – każdy dobry, byle prowadził do celu. Moja ciotka zostawiała trochę starego ciasta po poprzednim pieczeniu chleba. Zostawiała w małej kamionce, a gdy ta się kiedyś potłukła, wzięła zwyczajny słoik i owinęła go szmatą (w środku ma być ciemno).
JAK DZIAŁA KOMUNIZM, SOCJALIZM I INNE WCIELENIA MARKSIZMU
2024-05-01
JAK DZIAŁA KOMUNIZM, SOCJALIZM I INNE WCIELENIA MARKSIZMU
Szanghaj przed 1949 rokiem ustępował tylko Nowemu Jorkowi, jeśli chodzi o liczbę zamieszkujących
2024-04-25
Studio Dziki Zachód – zmiana godziny
!UWAGA! TERAZ ZAWSZE W PONIEDZIAŁEK O 17:00
TOP
Dodano do ulubionych! Lista ulubionych