KSIĄŻKI DLA CHRZEŚNIAKÓW (I… SZWAGIERKI)

Mam kumpla, który jest mi jak Brat Rodzony.
Poznaliśmy się na Pikniku Country w Mrągowie.
Najpierw patrzyliśmy na siebie ostrożnie – bo każdy z nas znał tego drugiego jedynie z gazet, a gazety piszą mało prawdy.
Od lat dwudziestu znamy się osobiście, a nie z gazet, i jesteśmy jak bracia.

Tomasz Szwed pisze i śpiewa doskonałe piosenki. Mam wszystkie jego płyty i każdą lubię.
W pierwszej, którą mi podarował, zrobił taki wpis: Polakowi, Szwed.
Ten wpis definiuje nasze stosunki i nasz Początek.

Po latach, T. Szwed zaszedł do mnie na Targach Książki w Krakowie i wręczył swoją książkę dla dzieci. Byłem zaskoczony, że napisał coś takiego (dla dzieci?) i że w ogóle umie pisać książki. Piosenki to coś zupełnie innego.

T. Szwed mieszka latem na Kaszubach, co nas powinno dzielić. No ale łączy, bo skoro ja mieszkam na Kociewiu, to mam do Niego po sąsiedzku. Zaprosi na zupę – jadę.

Jego pierwszą książkę o klinice małych zwierząt najpierw przeczytałem sam, potem przeczytałem ją na głos Chrześniakom, potem czytała im Szwagierka, a teraz czytają samodzielnie. W kółko.

Książki Szweda są dla dzieci, ale dorosły nie nudzi się, gdy czyta dzieciom.
Książki Szweda są miłe, czyste, bezpieczne, ciekawe, dowcipne, budujące. Są… DOBRE  w znaczeniu pierwotnym tego słowa – budują dobro w człowieku małym i w dorosłym.


PS
Szwed! ,
jeżeli to czytasz, napisz coś od siebie – o książkach, o sobie, o czym chcesz. Pięknie piszesz, i pięknie śpiewasz. Śpiewaj, Tomek, śpiewaj…Pokaż komentarze (3)

3 Odpowiedzi do “KSIĄŻKI DLA CHRZEŚNIAKÓW (I… SZWAGIERKI)”

 1. Karol

  Dzień dobry. Czy byłaby opcja aby Pan Cejrowski skomentował te brednie na temat yerba mate? https://www.o2.pl/zdrowie/szokujace-wyniki-badan-grozna-jak-wypalenie-100-papierosow-6798528483986400a

  1. Personel WC

   Tak, wkrótce opublikujemy obszerny artykuł, nie tyle na temat TYCH bredni (bo reagowanie na każdy idiotyzm jest bez sensu) ile ogólnie na temat dezinformacji dotyczących yerba mate.

 2. Michel

  Jeśli to żona brata, to jaka ona szwagierka? Bratowa to jest!
  Jak nawet filar najtwardszego konserwatyzmu tego nie rozróżnia, to doprawdy czas umierać…

Dołącz do rozmowy

Autor

Wojciech Cejrowski

TO MOŻE PAŃSTWA ZAINTERESOWAĆ

2024-07-16
Kawa Z Dwóch Stron Świata (House Blend)
Wystarczy trochę wyobraźni, żeby kawa Z Dwóch Stron Świata (House Blend) przeniosła Państwa w podróż smakową do Brazylii i Indonezji. Wyjątkowa mieszanka najlepszych ziaren arabiki, wypalana w małych partiach, z nutami ciemnej czekolady, karmelu i słodkich owoców.
Mapka2024
2024-07-09
WC na Jarmarku Dominikańskim 2024
Na Jarmarku św. Dominika w Gdańsku BĘDĘ. Stoję we czwartki, piątki i soboty (nigdy w niedziele). Od 27 lipca do 17 sierpnia 2024 włącznie. Z wyjątkiem czwartku 15 sierpnia, bo to święto maryjne.
4thofJuly
2024-07-02
4 lipca
Ludzie 4 lipca organizują swojemu krajowi imprezy urodzinowe oraz parady. Parady spontaniczne, osiedlowe, wsiowe, a nie centralne i urzędowe.
TOP
Dodano do ulubionych! Lista ulubionych