MATERO ZE SZKŁA

Ten pomysł ma ponad dziesięć lat – matero ze szkła, bardzo proste w utrzymaniu i do zrobienia w Polsce. Bo Polska słynie na cały świat z doskonałego szkła.

Przeprowadziłem testy, poprawki i jest! W Paragwaju nadal produkuję najlepsze matera z palo santo, a teraz w Polsce najlepsze z polskiego szkła. (I będziemy je eksportować do Paragwaju.)

***

Wybrałem szkło surowe – takie z jakiego wytapia się izolatory na słupy z kablami pod napięciem. Grube, mocne, tu i tam jakiś bąbelek powietrza i… kolor, na którym mi zależało.

Lekko zielony, który przypomina palo santo. Kształt i rozmiar wzorowałem na moich materach drewnianych. Nawet waga się zgadza. To nie może być lekka i krucha szklaneczka – matero ze szkła ma ważyć tyle, co drewniane i tak samo leżeć w dłoni.

I… Mamy to! Jestem szczęśliwy, że znów udało się wyprodukować coś dobrego.

matero szklane 08 1

***

Tak samo jak matera paragwajskie, te szklane to robota ręczna. To oznacza, że poszczególne naczynia różnią się od siebie nawzajem, nie są z fabrycznej sztancy, tu i tam jakaś nierówność, lub wystająca łezka szkła na rancie. W dłoni trzymam produkt z manufaktury.

A do tego jest Made in Poland!

***

Przewagą matera ze szkła, w porównaniu z drewnianym, jest to, że można je stosować np. w restauracji i Sanepid nie będzie się czepiał. Szklane jest łatwiejsze w myciu, w utrzymaniu czystości i nigdy nie zapleśnieje, nawet gdybyś zapomniał i zostawił napełnione yerbą jadąc na wakacje.

Pierwsza produkcja właśnie wystawiona w moim sklepie.

PS

Trzymam je w dłoni i jestem zachwycony. Miłe na oko i miłe w dotyku.

mainpage baner sklep
Dołącz do rozmowy

Dołącz do rozmowy

Autor

Wojciech Cejrowski

TO MOŻE PAŃSTWA ZAINTERESOWAĆ

2024-05-13
Jak przygotować zakwas?
Zakwas na chleb zrobić można na wiele sposobów – każdy dobry, byle prowadził do celu. Moja ciotka zostawiała trochę starego ciasta po poprzednim pieczeniu chleba. Zostawiała w małej kamionce, a gdy ta się kiedyś potłukła, wzięła zwyczajny słoik i owinęła go szmatą (w środku ma być ciemno).
JAK DZIAŁA KOMUNIZM, SOCJALIZM I INNE WCIELENIA MARKSIZMU
2024-05-01
JAK DZIAŁA KOMUNIZM, SOCJALIZM I INNE WCIELENIA MARKSIZMU
Szanghaj przed 1949 rokiem ustępował tylko Nowemu Jorkowi, jeśli chodzi o liczbę zamieszkujących
2024-04-25
Studio Dziki Zachód – zmiana godziny
!UWAGA! TERAZ ZAWSZE W PONIEDZIAŁEK O 17:00
TOP
Dodano do ulubionych! Lista ulubionych