Kiedy dostawa “materos palos santos”?

Kontener spakowany w Paragwaju był dawno. Potem stanął na rzece prowadzącej do portu morskiego – rzeka wyschła, kontener czekał na deszcz.

Po dotarciu nad morze w Buenos Aires, kontener utknął w światowych zatorach. Wszędzie na świecie zrobiły się ogromne kolejki i zatory. Kontenerowe korki.

A po dopłynięciu do portu w Europie (może za miesiąc..) nie wiemy, czy tam będzie kolejka statków na redzie, czy nie będzie i pozwolą rozładować od ręki. Po rozładowaniu dwa dni i towar jest w moim magazynie.

Czyli matera będą w maju, gdyby od dzisiaj już wszystko szło z grubsza zgodnie z planem, a morze nie wyschło.

To jest problem światowy, a nie tylko mój. Znajomy w USA zamówił meble i czekał na nie rok. Zamówił je do konkretnej sypialni, miały przyjść po miesiącu, ale utknęły w kolejce kontenerów. Znajomy zdążył sprzedać ten dom i kupić nowy, a meble do sypialni zamawiał, bo chciał podwyższyć cenę domu, którego się pozbywał. Teraz ma meble do sypialni, której już nie posiada.

Żeby zakończyć jakoś optymistycznie powiem tak:

1. MATERA PARAGWAJSKIE PŁYNĄ

2. A JA W TYM CZASIE WYPRODUKOWAŁEM HITOWE MATERA MADE IN POLAND (aby się uniezależnić od korków na morzu) I TE POLSKIE BĘDĄ ZARAZ.

Dołącz do rozmowy

Dołącz do rozmowy

Autor

Wojciech Cejrowski

TO MOŻE PAŃSTWA ZAINTERESOWAĆ

2024-05-13
Jak przygotować zakwas?
Zakwas na chleb zrobić można na wiele sposobów – każdy dobry, byle prowadził do celu. Moja ciotka zostawiała trochę starego ciasta po poprzednim pieczeniu chleba. Zostawiała w małej kamionce, a gdy ta się kiedyś potłukła, wzięła zwyczajny słoik i owinęła go szmatą (w środku ma być ciemno).
JAK DZIAŁA KOMUNIZM, SOCJALIZM I INNE WCIELENIA MARKSIZMU
2024-05-01
JAK DZIAŁA KOMUNIZM, SOCJALIZM I INNE WCIELENIA MARKSIZMU
Szanghaj przed 1949 rokiem ustępował tylko Nowemu Jorkowi, jeśli chodzi o liczbę zamieszkujących
2024-04-25
Studio Dziki Zachód – zmiana godziny
!UWAGA! TERAZ ZAWSZE W PONIEDZIAŁEK O 17:00
TOP
Dodano do ulubionych! Lista ulubionych