WYSTĘPY i PULA BILETÓW DLA NIEZASZCZEPIONYCH

Już pisałem ze to skandal – rasistowski podział na obywateli lepszych i gorszych z powodu tego co mają lub czego nie mają w organizmie. Polski rząd jak Niemcy za okupacji. Nur fur Deutsche (Tylko dla Niemców) to był napis umieszczany na tramwajach, w teatrach, kinach. 

Mój dziadek prowadził restaurację w Łowiczu i część sali była urzędowo wydzielona dla Niemców, reszta dla Polaków. Teraz rząd polski w identyczny sposób wydziela miejsca na moich występach.

Mam z tym problem. I cieszę się, że wciąż jeszcze mam, bo za chwilę najdzie nas zobojętnienie, przyzwyczajenie, uznamy to za oczywiste i normalne. Tak jak za komuny, gdy wiadomo było, że partyjny ma lepiej, a bezpartyjny gorzej.

Dla “bezpartyjnych” zabrakło biletów?

Ja bym po prostu oszukał system i kupił bilet. No ale ja to ja…

PS.

Od Organizatora, który mnie wynajął na te występy w marcu dostałem coś takiego:

Organizator imprezy musi przestrzegać tych przepisów – niestety. Możemy (nie musimy…) sprawdzać na miejscu paszporty, których jednocześnie… sprawdzać nie wolno – błędne koło.

Ta deklaracja przy zakupie biletu, to najsensowniejsze rozwiązanie jakie nam przyszło do głowy na wypadek, gdyby nawiedził nas sanepid lub policja – a wcale tego nie wykluczam, bo już dwukrotnie miałem takie sytuacje (z policją na wydarzeniu).

Dołącz do rozmowy

Dołącz do rozmowy

Autor

Wojciech Cejrowski

TO MOŻE PAŃSTWA ZAINTERESOWAĆ

2024-05-13
Jak przygotować zakwas?
Zakwas na chleb zrobić można na wiele sposobów – każdy dobry, byle prowadził do celu. Moja ciotka zostawiała trochę starego ciasta po poprzednim pieczeniu chleba. Zostawiała w małej kamionce, a gdy ta się kiedyś potłukła, wzięła zwyczajny słoik i owinęła go szmatą (w środku ma być ciemno).
JAK DZIAŁA KOMUNIZM, SOCJALIZM I INNE WCIELENIA MARKSIZMU
2024-05-01
JAK DZIAŁA KOMUNIZM, SOCJALIZM I INNE WCIELENIA MARKSIZMU
Szanghaj przed 1949 rokiem ustępował tylko Nowemu Jorkowi, jeśli chodzi o liczbę zamieszkujących
2024-04-25
Studio Dziki Zachód – zmiana godziny
!UWAGA! TERAZ ZAWSZE W PONIEDZIAŁEK O 17:00
TOP
Dodano do ulubionych! Lista ulubionych