WYSTĘPY i PULA BILETÓW DLA NIEZASZCZEPIONYCH

Już pisałem ze to skandal – rasistowski podział na obywateli lepszych i gorszych z powodu tego co mają lub czego nie mają w organizmie. Polski rząd jak Niemcy za okupacji. Nur fur Deutsche (Tylko dla Niemców) to był napis umieszczany na tramwajach, w teatrach, kinach. 

Mój dziadek prowadził restaurację w Łowiczu i część sali była urzędowo wydzielona dla Niemców, reszta dla Polaków. Teraz rząd polski w identyczny sposób wydziela miejsca na moich występach.

Mam z tym problem. I cieszę się, że wciąż jeszcze mam, bo za chwilę najdzie nas zobojętnienie, przyzwyczajenie, uznamy to za oczywiste i normalne. Tak jak za komuny, gdy wiadomo było, że partyjny ma lepiej, a bezpartyjny gorzej.

Dla “bezpartyjnych” zabrakło biletów?

Ja bym po prostu oszukał system i kupił bilet. No ale ja to ja…

PS.

Od Organizatora, który mnie wynajął na te występy w marcu dostałem coś takiego:

Organizator imprezy musi przestrzegać tych przepisów – niestety. Możemy (nie musimy…) sprawdzać na miejscu paszporty, których jednocześnie… sprawdzać nie wolno – błędne koło.

Ta deklaracja przy zakupie biletu, to najsensowniejsze rozwiązanie jakie nam przyszło do głowy na wypadek, gdyby nawiedził nas sanepid lub policja – a wcale tego nie wykluczam, bo już dwukrotnie miałem takie sytuacje (z policją na wydarzeniu).

Dołącz do rozmowy

Dołącz do rozmowy

Autor

Wojciech Cejrowski

TO MOŻE PAŃSTWA ZAINTERESOWAĆ

2024-07-16
Kawa Z Dwóch Stron Świata (House Blend)
Wystarczy trochę wyobraźni, żeby kawa Z Dwóch Stron Świata (House Blend) przeniosła Państwa w podróż smakową do Brazylii i Indonezji. Wyjątkowa mieszanka najlepszych ziaren arabiki, wypalana w małych partiach, z nutami ciemnej czekolady, karmelu i słodkich owoców.
Mapka2024
2024-07-09
WC na Jarmarku Dominikańskim 2024
Na Jarmarku św. Dominika w Gdańsku BĘDĘ. Stoję we czwartki, piątki i soboty (nigdy w niedziele). Od 27 lipca do 17 sierpnia 2024 włącznie. Z wyjątkiem czwartku 15 sierpnia, bo to święto maryjne.
4thofJuly
2024-07-02
4 lipca
Ludzie 4 lipca organizują swojemu krajowi imprezy urodzinowe oraz parady. Parady spontaniczne, osiedlowe, wsiowe, a nie centralne i urzędowe.
TOP
Dodano do ulubionych! Lista ulubionych