ŁÓDŹ i definicja WC

utworzone przez | 20 Cze 2018 | Dziennik pokładowy, Dziennik rozrywkowy | 0 komentarzy

W sobotę w drodze do Łodzi przeglądałem wycinki gazetowe, które dostaję, gdy w którejś z gazet pojawia się moje nazwisko. “Nowa Trybuna Opolska” to coś takiego jak “Trybuna Ludu”, więc mnie na tych łamach nie lubią. Chcieli przyfasolić z grubej dwurury i napisali tak: ultrakonserwatywny Cejrowski, wyrazisty i radykalny na modłę amerykańską. Z tekstu wynika, że chcieli obrazić, gdy tymczasem muszę im podziękować, gdyż wreszcie ktoś mnie poprawnie zdefiniował. Chcieli rzucić obelgę, a wyszedł komplement.

Rzeczywiście w Ameryce bycie wyrazistym to zaleta – w sztuce, w kulturze, w polityce, w szkole, na przyjęciu – wszędzie. Mydłków się nie lubi, a wyrazistych docenia.

Bycie radykalnym to z kolei postawa poprawna w świecie wartości chrześcijańskich – mowa nasza ma być prosta tak-tak, nie-nie, mamy być “zimni albo gorący” i ogólnie Pan Jezus był i jest radykalny co wcale nie wyklucza miłości i miłosierdzia, bo… w Miłosierdziu też jest radykalny.

A “ultrakonserwatywny” to nic złego w sytuacji, gdy cenimy wolność sumienia i poglądów – w ramach tej wolności można sobie być konserwatywnym, ultrakonserwatywnym, bądź lewicowym, czy ultralewicowym i nikomu nic do tego. “Nowej Trybunie Opolskiej” serdecznie dziękuję za zgrabną definicję WC. Będę stosował.

***

Zdjęcia z pobytu w Łodzi w zeszłą sobotę – załączam. Występy dałem dwa, przed i po każdym zostałem obsypany prezentami: ser kosi od koła gospodyń wiejskich, cztery słoiki różnych rzeczy w occie, miód, smalec, kilka cennych drobiazgów od kilku grup modlitewnych… no cały bagażnik różności. Bardzo Państwu dziękuję. Jedyne takie miasto, w którym daję po dwa występy jednego dnia, bo pierwsza sala sprzedaje się szybko i Organizator prosi o dodatkowy występ. Jest tak w Łodzi od kilku lat. Dziękuję!

LODZ 01
LODZ 02
LODZ 03
LODZ 04

Aby dyskusja pod postami była merytoryczna i "na poziomie", można komentować tylko będąc zalogowanym na stronie.

ZALOGUJ SIĘ

Nie masz jeszcze konta? ZAREJESTRUJ SIĘ

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

OKAZJA!

Nie-pękłe, nie-szturane, ale pełnowartościowe matero (bez sygnatury WC)

teraz za jedyne 64 zł

MĄKA

Z pola
Wojciecha Cejrowskiego
na Kociewiu.
Na zdrowie!

DZIENNIK ROZRYWKOWY

OSTATNIE WPISY

MŁOTEK WC

(…) Podobnie matero:
Dla kogoś kto pije yerbę codziennie, drobne uszkodzenia naczynia nie mają znaczenia. Pachnie (palo santo) i działa jak należy i tyle. Dlatego tak się Państwu podobają te okazjonalne obniżki cen na matera…

KUCH i RUCHANKI

Uwaga  na boczku: (na moim, nie na świńskim)
Mąka żytnia to nie tylko chleb. Ludzie są bardzo twórczy. Z żytniej mąki można wypiec sporo różnych smakołyków, a nawet ciast.

Chleb na życie

Ten marsz zaczął się dawno temu i daleko w tyle – nie miałem nic poza zamgloną koncepcją. Na talerzu została ostatnia kromka chleba, a ja...

Opowieść o palo santo

Fachowa i CIEKAWA opowieść o prawdziwym Palo Santo. Bo gatunków drzew nazywanych potocznie "palo santo" jest wiele i łatwo się oszukać....

DZIENNIK POLITYCZNY

OSTATNIE WPISY

KONCERT na 250 OSÓB

Od 14 czerwca będą możliwe koncerty, z maskami na twarzach. Maksymalnie 250 osób. Jaka naukowa teoria za tym stoi? 250 osób na stadionie...

TURÓW

Turów. „Polubowne” załatwianie sprawy z Czechami. Przygotowanie wytycznych do podpisania Umowy – odszkodowanie w wys. ponad 200 mln...

Aborcja

Teraz, gdy Polska zapłaciła tak wiele za częściowe ograniczenie aborcji, prawdziwy mężczyzna powinien iść do pełnego zwycięstwa. Tymczasem Duda i spółka się wycofują.

ZAKOŃCZYĆ PLANDEMIĘ

Chciałbym tu być. I powinienem. Poprzednio byłem – protestować przeciwko PRZYMUSOWI szczepień. Kto chce, niech się szczepi, nikomu nie zabraniam. Ale niech mnie nikt nie zmusza bym zaszczepił siebie wbrew mojej woli.

TUŻ PO DEBACIE

To nie była debata, bo nikt z nikim nie miał szansy debatować. Czyli oszustwo w tytule. A debaty prawdziwe są ważne, bo pozwalają sprawdzić jak kandydat sobie poradzi, gdyby go Putin zaskoczył publicznie jakimś nieprzewidzianym pytaniem.

Pin It on Pinterest

Share This
Twój koszyk
0