Czy yerba mate się słodzi?

01 lip 2022 | Sklep Kolonialny, Artykuły o yerba mate | 0 komentarzy

Yerba to napar stworzony z liści i korzeni ostrokrzewu paragwajskiego. Jest on coraz popularniejszym zamiennikiem kawy jako napoju energetycznego. Istnieje wiele rodzajów yerba mate, które różnią się smakiem oraz właściwościami. Przy pierwszym kontakcie może pojawić się chęć dosłodzenia naparu, ponieważ z natury smak tego napoju jest gorzki. Jednak czy można słodzić yerba mate? Czy yerba mate na słodko to powszechnie stosowane rozwiązanie?

Czy można słodzić yerba mate – opinie wytrawnych smakoszy

Najwięksi pasjonaci yerby zwykle piją napary z ostrokrzewu paragwajskiego bez dosładzania. Uważają oni, że słodzenie zabija smak yerby. Warto jednak zauważyć, że w Argentynie, czyli jednym z krajów pochodzenia tego napoju, yerba mate na słodko to nic niezwykłego. Innymi słowy, nawet zdania największych smakoszy nt. tego, czy można słodzić yerba mate, są podzielone. Pamiętaj jednak, że napar ma smakować przede wszystkim Tobie. Dlatego też nie warto poświęcać wiele uwagi na zastanawianie się, czy yerba mate się słodzi. Najlepiej ją posłodzić i porównać smak z wersją gorzką i zdecydować, którą się wybiera.

Yerba mate na słodko – jak to zrobić?

Powyżej odpowiedzieliśmy już pokrótce na pytanie, czy można słodzić yerba mate. Otóż jest to dopuszczalne, jeśli właśnie taką wersję yerby lubisz najbardziej. Jeśli zdecydujesz się na dosłodzenie swojego naparu, warto wiedzieć jak się do tego zabrać.

Istnieje wiele dodatków, które mogą dosłodzić napój. W pierwszej kolejności na myśl nasuwa się cukier. Możesz go dodać do swojej mieszanki przed dolaniem wody. Jeśli zdecydujesz się na miód, dodaj go dopiero wtedy, kiedy napar będzie schłodzony. Wysoka temperatura może negatywnie wpłynąć na substancje znajdujące się w miodzie korzystnie wpływające na organizm. Alternatywą mogą być suszone owoce czy świeżo wyciskany sok. Takie połączenie sprawi, że Twoja yerba mate na słodko uzyska niepowtarzalny smak. Sporym zainteresowaniem cieszą się słodziki, które mają być zdrowszą odmianą cukru. Wśród nich znajdują się:

  • erytrol;
  • ksylitol;
  • stewia.

Są one mniej kaloryczne niż cukier, więc sprawdzą się doskonale, gdy lubisz słodkości, ale jesteś na diecie odchudzającej.

Inne rozwiązanie to owocowe yerba mate. Oferujemy wiele rodzajów yerby, a wśród nich również takie, które z natury nie są zbyt gorzkie dzięki owocowym dodatkom.

Yerba mate na słodko lub gorzko – czy jest zdrowa?

Kwestia tego, czy można słodzić yerba mate, nie pozostawia wątpliwości. Jest to dopuszczalne, jednak czy dobre dla zdrowia? Okazuje się, że jak najbardziej. Wybierając zdrowe słodziki lub miód nie szkodzisz swojemu zdrowiu. Poza tym yerba mate na słodko ma takie same właściwości prozdrowotne, jak jej gorzka wersja, a są to:

  • poprawa koncentracji;
  • obniżenie poziomu cholesterolu;
  • redukcja łaknienia;
  • źródło witamin oraz minerałów.

Jeśli chcesz więcej poczytać nt. zdrowotnych korzyści picia yerba mate zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu – https://cejrowski.com/sklep-kolonialny/2022/01/05/jakie-sa-rodzaje-yerba-mate-jakie-sa-wlasciwosci-zdrowotne-yerba-mate/.

Podsumowując, yerba mate na słodko to jedno z rozwiązań, które nie jest ani dobre, ani złe. Tak naprawdę yerbę można pić w dowolny sposób, w zależności od preferencji smakowych.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

yerba mate kurupi

W tym tygodniu polecamy:

yerba mate kurupi

DZIENNIK KOLONIALNY

OSTATNIE WPISY

WIOSNA

W USA nie bawią się w astronomię i wiosna zaczyna się równo 1 marca.
Śmieszyło mnie to przez kilka lat, bo wyglądało mi na ułatwianie sobie życia w sposób podobny do uproszczonej liczby PI, która zamiast 3,14… ma wynosić 3.

Jak przygotować kakao?

Wodę lub mleko z kakao gotujemy przez około pół godziny, na końcu dodając przyprawy i miód. Ta metoda pozwoli na wyciągnięcie z ziaren maksimum smaku – niestety, kosztem witamin, których część przepadnie w wyniku długiego gotowania.

WC o serii książek Halika

Nikt przede mną nie pofatygował się ani nie wysilił, by iść do domu Tony’ego Halika i przekopać wszystkie Jego szafy w poszukiwaniu fotografii i tekstów.

Kolejność czytania

Książki piszę tak, by można je było czytać w kolejności dowolnej – to nie powoduje utraty przyjemności i nie istnieje „kolejność nieprawidłowa”.

Tomasz Szwed o swojej serii książek

Urodziłem się w lesie, więc to chyba nic dziwnego, że piszę o nim i o Zwierzętach. Jedno z pierwszych wspomnień z wędrówek po leśnych ścieżkach to rozmowa właśnie ze Zwierzętami.

Żyto ze Starego Młyna

Żyto było mielone w nowym STARYM młynie. Nowy, bo poprzednio mieliłem gdzie indziej, a STARY, bo ten młyn jest starej daty, w starym budynku z cegieł.

Koszyk1
-
+
Razem za produkty
30,00  (z VAT)
Kontynuuj zakupy
1