DZIENNIK POKŁADOWY

WIĘCEJ CHLEBA

30 czerwca 2018 | Dziennik rozrywkowy

Ludzie mają ciekawe pomysły biznesowe na internet. Zgłosił się właśnie gość, który rozwozi dobre żarcie prosto do domów po Warszawie. Wynalazł sobie producentów zdrowych jaj, rzodkiewki, mleka i dostarcza świeży towar ze wsi do wielkiego miasta. Coś jak wiejski targ i z dostawą pod Twoje drzwi.

Dogadał się też z piekarnią, która robi chleby z mojej mąki i będzie je rozwoził po domach w Warszawie. PORA NA POLA – tak nazwał tę swoją firmę.

A ja w takim razie postanowiłem sklonować moją mapę z występami i zrobić drugą podobną, na której będę wbijał szpilki w miejsca, gdzie można kupić mój chleb lub inne rzeczy. Jeden rzut oka na mapę i widać, czy jest coś w Twojej okolicy. 

***

Nie mam problemu z rozdawaniem “darmowej reklamy” małym podmiotom. Masz mój towar, to masz szpilkę na mojej mapie i nic za to nie chcę. A nawet jeśli nie masz mojego towaru, ale ten biznes mi się podoba i uważam, że warto tam zajść – wbiję szpilkę. Mamy sobie pomagać, a nie wyłącznie ze sobą handlować.

Zostaliśmy osaczeni i przyduszeni przez wielkie cudze firmy. Może nastał czas wstawania i przechodzenia na swoje? Mały, prywatny, niezależny, bystry i sprawny biznes – to jest prawdziwe bogactwo dla kraju. A te wielkie i bezosobowe twory to tylko przepompownie forsy z jednej kolonii do drugiej – odsysają i wysysają – taka ich natura i nawet trudno mieć pretensję. Zarobią, odjadą i nie zostanie tu po nich nic, poza wyczerpanymi niewolnikami na kredycie.

Dlatego…

MANIFEST

Pracuj na swoim. Bądź wolnym przedsiębiorcą na skalę własnej rodziny. Wymyślaj swoje małe biznesy. Będziesz wolny i szczęśliwy. A gdy się zmęczysz w pracy to wiesz, że pociłeś się u siebie i dla siebie. Taki pot jest słodki. Pot w korporacji jest za to gorzki lub kwaśny.

Pracuj i dawaj pracę innym. Bądź kapitalistą w najlepszym tego słowa znaczeniu.

Tak wiem – to nie jest droga dla wszystkich. Ona jest dla tych, którzy coś poczuli czytając te słowa, w których coś drgnęło, coś się sfrustrowało, a teraz chce rozwinąć skrzydła i polecieć.

bajStrona www.cejrowski.com jest strefą wolną od tzw. “hejtu”, słownych przepychanek itd. Dlatego nie ma tu typowych komentarzy (co zaoszczędza też czas, który można spędzić dużo lepiej 🙂 ) Jeżeli chcą Państwo coś napisać odnośnie powyższego wpisu, proszę wypełnić poniższy formularz. Jeżeli będzie to konstruktywna uwaga, zostanie przeczytana, ale nie pojawi się na stronie.

Komentarz dotyczący wpisu: W drodze do Sosnowca

11 + 1 =

POZOSTAŁE WPISY

Dwa kilo czytania

Książki piszę tak by można je było czytać w kolejności dowolnej – to nie powoduje utraty przyjemności i nie istnieje „kolejność nieprawidłowa”.
Ale…

PAŃSTWO NALEŻY DO OBYWATELI

Dziś w Radiu WNET sam się zaplątałem we własnych kartkach. Za dużo DOBRYCH wiadomości na raz. PRZEPRASZAM. Oto dane (sprawdzone na spokojnie!) które chciałem przekazać:
W KRAJACH ROZWINIĘTYCH OK. 99.5% ZARAŻONYCH PRZEŻYJE KORONAWIRUSA.

JUŻ CZAS!

Władze w PL nie rozumieją w ogóle o co chodziło z kwarantanną.
Jaki mają plan? Trzymać wszystkich pod kluczem przez pół roku, aż przypadki spadną do zera? A potem przyjedzie jeden turysta ze Szwecji i nowa fala zakażeń uderzy z impetem osłabionych ludzi, którym władza PRZESZKODZIŁA w nabyciu odporności zbiorowej.

SZWAGIERKA W OCCIE

Szwagierka jaka jest każdy wie – mnie nie cierpi, co powiem to traktuje odwrotnie, ale w sprawie pandemii była pierwszą, która mi uwierzyła. Jeszcze w grudniu, gdy zacząłem o tym wspominać w radiu i nikt się tematem nie interesował.

SZWAGIERKA W NAFTALINIE

Chrześniacy nie chodzą teraz do szkoły, Szwagierka ledwo to wytrzymuje, więc codziennie o oznaczonej godzinie urządzają sobie komputerowe konferencje ze mną.

JEST PUSTO, ALE BĘDZIE GIT.

Przejechałem przez naszą kowbojską wioskę – pusto.
Pojechałem do następnej – podobnie.
Chciałem kupić kury na czas, gdy jajów w sklepach brak. Sklep zamknięty, a na drzwiach kartka, że nioski i króliki (na mięso) chwilowo wykupione.

Giełda w NY

Najpierw zanotowała historyczny dół w wyniku doniesień dotyczących pandemii. Chwilę potem zanotowała rekordowe wzrosty, jakich nie było na tej giełdzie nigdy w historii.

Wizje kandydatów na prezydenta

Szanowni Państwo, przejrzałem (bardzo ciekawą!) dyskusję pod moim wpisem dot. uprawnień prezydenta RP. Dziękuję! Nadal jestem zdania, że “wizja Polski” prezentowana przez kandydatów nie powinna nas w ogóle interesować.

STRZELANIE DO CHOINKI

Mam Chrześniaków i obowiązki wychowawcze z tym związane. Nie mogłem ich zza oceanu prowadzać na Roraty, a chciałem, żeby nie zapominali o kolejnych dniach Adwentu, więc wymyśliłem coś takiego, posłuchajcie…

Polskie wojsko – cudze wojny

Polacy nie powinni wysyłać wojsk na cudze wojny !!! Niech Izrael walczy skoro jest pompowany przez USA dolarami i bronią – tak mi napisał wczoraj kolega i MA 100% RACJI. Odpisałem Mu tak…

FAJERWERKI NA PRERII

Pojechałem po race. Jest takie rancho przy drodze wyjazdowej z naszej wioski na którym stoją dwa stare kontenery. Przez większą część roku wyglądają na porzucone, ale przed Sylwestrem oraz przed świętem Czwartego Lipca ożywają – zostają oświetlone dwoma wojskowymi reflektorami, do tego ktoś wiesza na nich lampki oraz ustawia obok, tuż przy drodze, namalowany szprejem na desce prosty znak: FAJERWERKI. Tam właśnie pojechałem na zakupy.