DZIENNIK POKŁADOWY

WIĘCEJ CHLEBA

30 czerwca 2018 | Dziennik nie-polityczny

Ludzie mają ciekawe pomysły biznesowe na internet. Zgłosił się właśnie gość, który rozwozi dobre żarcie prosto do domów po Warszawie. Wynalazł sobie producentów zdrowych jaj, rzodkiewki, mleka i dostarcza świeży towar ze wsi do wielkiego miasta. Coś jak wiejski targ i z dostawą pod Twoje drzwi.

Dogadał się też z piekarnią, która robi chleby z mojej mąki i będzie je rozwoził po domach w Warszawie. PORA NA POLA – tak nazwał tę swoją firmę.

A ja w takim razie postanowiłem sklonować moją mapę z występami i zrobić drugą podobną, na której będę wbijał szpilki w miejsca, gdzie można kupić mój chleb lub inne rzeczy. Jeden rzut oka na mapę i widać, czy jest coś w Twojej okolicy. 

***

Nie mam problemu z rozdawaniem “darmowej reklamy” małym podmiotom. Masz mój towar, to masz szpilkę na mojej mapie i nic za to nie chcę. A nawet jeśli nie masz mojego towaru, ale ten biznes mi się podoba i uważam, że warto tam zajść – wbiję szpilkę. Mamy sobie pomagać, a nie wyłącznie ze sobą handlować.

Zostaliśmy osaczeni i przyduszeni przez wielkie cudze firmy. Może nastał czas wstawania i przechodzenia na swoje? Mały, prywatny, niezależny, bystry i sprawny biznes – to jest prawdziwe bogactwo dla kraju. A te wielkie i bezosobowe twory to tylko przepompownie forsy z jednej kolonii do drugiej – odsysają i wysysają – taka ich natura i nawet trudno mieć pretensję. Zarobią, odjadą i nie zostanie tu po nich nic, poza wyczerpanymi niewolnikami na kredycie.

Dlatego…

MANIFEST

Pracuj na swoim. Bądź wolnym przedsiębiorcą na skalę własnej rodziny. Wymyślaj swoje małe biznesy. Będziesz wolny i szczęśliwy. A gdy się zmęczysz w pracy to wiesz, że pociłeś się u siebie i dla siebie. Taki pot jest słodki. Pot w korporacji jest za to gorzki lub kwaśny.

Pracuj i dawaj pracę innym. Bądź kapitalistą w najlepszym tego słowa znaczeniu.

Tak wiem – to nie jest droga dla wszystkich. Ona jest dla tych, którzy coś poczuli czytając te słowa, w których coś drgnęło, coś się sfrustrowało, a teraz chce rozwinąć skrzydła i polecieć.

bajStrona www.cejrowski.com jest strefą wolną od tzw. “hejtu”, słownych przepychanek itd. Dlatego nie ma tu typowych komentarzy (co zaoszczędza też czas, który można spędzić dużo lepiej 🙂 ) Jeżeli chcą Państwo coś napisać odnośnie powyższego wpisu, proszę wypełnić poniższy formularz. Jeżeli będzie to konstruktywna uwaga, zostanie przeczytana, ale nie pojawi się na stronie.

Komentarz dotyczący wpisu: W drodze do Sosnowca

4 + 3 =

POZOSTAŁE WPISY

A SZWAGIERKA BYŁA NA WAKACJACH

Pojechała z moimi Chrześniakami na Zieloną Wyspę. Proponowałem, że ja ich zabiorę, bo na początku września mam mieć występy w Irlandii, ale na to się stanowczo nie zgodziła. Powody podała dwa, a potem tradycyjnie rzuciła słuchawką, abym nie mógł ripostować.

SIEKIERA, MOTYKA…

Piszą Państwo, że Konfederacja odpowiedziała. Podobno niepotrzebnie napinam się w temacie Kai Godek, bo wszystko będzie dobrze.

Kaja Godek i Konfederacja

Narodowcy twierdzą, że Kaja Godek sama odeszła. Kaja Godek twierdzi, że została wyrzucona. Nieistotny szczegół z punktu widzenia wyborcy, którym jestem.

A DLACZEGO PAN NIE WYKUPIŁ MIEJSCA NA JARMARKU, JAK INNI?

Ha! Chciałbym, ale Miasto Gdańsk mi od lat odmawia. Dlatego staję na miejscach użyczonych mi przez kogoś innego (obecnie przez Księdza Proboszcza).
W tym roku, gdy aplikowałem, ujęli to tak: Postać Pana Cejrowskiego nie pasuje do pozytywnego wizerunku Jarmarku, jaki chcemy kreować.

BRAMA

Znajomek z Pelplina dom postawił, skrzynkę na listy dostał ode mnie porządną, a teraz robi bramę. Ja ludziom w prezencie na nowy dom skrzynki kupuję. Taki patent.

I JESZCZE INNE URODZINY

Gdy kończyłem lat 55 przyszli Chrześniacy z życzeniami. Ponieważ są zdecydowanie nieletni przyszli ze swoją matką, czyli ze Szwagierką. Szwagierka mnie oficjalnie nie znosi (ze szczerą wzajemnością), ale oboje kochamy moich Chrześniaków, więc… cierpimy siebie niecierpiąc siebie.

URODZINY

Dostałem od Państwa trochę życzeń urodzinowych. Dziękuję i… wiele odwzajemniam – gdy mi ktoś życzy zdrowia, błogosławieństwa, radości, to czemu nie odwzajemnić?

Wywiad dla DoRzeczy

Szanowni Państwo,
zdania na temat #Konfederacja nie zmieniłem. Proszę przeczytać tę rozmowę – tam to widać.
Ha! zdania na temat #PiS też nie zmieniłem na łagodniejsze, lecz…